Органски наут

100,00 ден

Овој органски производ е произведен од локална сорта семе со голем процент сува материја и многу погоден за правење на фалафел, нема лушпи при отстојувањето во вода и има интензивен вкус. Погоден за подготовка поради вкусот на традиционален вид на леб со интензивен вкус на наут. Прилог на салати и како основа за подготовка на намаз хумуз.

✓ Сертифициран органски производ

Количина

250 g

Количина

250 g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Органски наут”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Слични производи