Спанаќ

100,00 ден

Out of stock

(1 customer review)

Органскиот спанаќ е многу хранлив и е одличен извор на витамините К, каротеноиди (витамин А), Б2, Б6, Е и Ц. Минералите што ги содржи спанаќот се манган, фолна киселина, железо, магнезиум, бакар и калциум. Добар извор е и на диетални влакна заедно со цинк и фосфор. Додадено на горенаведеното, спанаќот поседува и Омега-3 масни киселини. Здравствените придобивки од органскиот спанаќ се многубројни и вклучуваат добро здравје на кожата, подобар вид, посилни мускули и коски , крвен притисок во контролирани нивоа, одличен за здравјето на срцето, а има и антиканцерогени придобивки.

Mладите листови спанаќ се собираат со грижа за оптимална свежина, вкус и хранливост директно од органската фарма Липа Мустафино.

Уживајте во салати, смути, омлети или некој од вашите омилени рецепти!

✓ Сертифициран органски производ

Количина

1 kg

Количина

1 kg

1 review for Спанаќ

There are no reviews yet.

Be the first to review “Спанаќ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Слични производи