Пченично брашно од органска пченица

100,00 ден

Пченично брашно од органска пченица, добиено со  мелење на камења.

✓ Сертифициран органски производ

Количина

500 g

Пченичното брашно е богато со влакна, железо, магнезиум и витамин Б6.

Житарките поради ниската температура која што се ствара кога се мелат помеѓу два камења се смета дека во нив се задржуваат хранливите материи такви какви што се. Кога се меле житото останува во брашното дел од кората на житото која е богата со витамини и хранливи материи.
Житото може да биде сомелено свежо за секој што би сакал да подготви леб со свежо брашно.

Со пакувањето следи и рецепт за приготвување на леб.

 

 

 

Количина

500 g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Пченично брашно од органска пченица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Слични производи